KETURIST

Turistický portál Košického kraja

Zvýšenie poplatku za použitie technických zariadení v NP Slovenský rajoplatok za použitie tech. zariadení sa v Slovenskom raji celoplošne mení. V roku 2024 sa budú predávať len jednodňové lístky.

Obecné zastupiteľstvo v Hrabušiciach sa na svojom zasadnutí 21. 2. 2024 uznieslo na zmene výšky poplatku za použitie technických zariadení v roklinách Slovenského raja umiestnených v katastrálnom území obce Hrabušice.

Od 1. apríla 2024 tak bude platiť nová cena, a to nasledovne:

– osoba od 15 do 65 rokov: 3 €

– osoba od 6 do 15 rokov: 2 €

– osoba od 65 rokov vyššie: 2 €

– osoba do 6 rokov: bez poplatku

Okrem uvedeného všeobecného navýšenia poplatkov bude osobitne spoplatnená roklina Suchá Belá. Cieľom je odľahčiť najvyťaženejšiu roklinu od náporu turistov a zabezpečiť ich rozptyl aj do iných častí národného parku. Poplatok za použitie technických zariadení v tejto rokline bude nasledovný:

– osoba do 6 rokov: bez poplatku

– osoba od 6 do 15 rokov: 3 €

– osoba od 15 do 65 rokov: 4 €

– osoba od 65 rokov vyššie: 3 €

Poplatok z iných roklín (umiestnených v katastrálnych územiach obcí Spišské Tomášovce a Smižany) pri akceptácii lístka pri vstupe do rokliny Suchá Belá bude 1 € (doplatok).

Poplatok za použitie technických zariadení v Suchej Belej platí takisto vo všetkých ostatných roklinách, vo všetkých vekových kategóriách.

V cene poplatku je poistenie zásahu Horskej záchrannej služby a úrazové poistenie.

Tento poplatok je pre návštevníkov ubytovaných v obci Hrabušice, ktorí zaplatili daň za ubytovanie, zahrnutý v cene dane.

Viac info:
https://www.hrabusice.sk/turistika/rokliny-1/

Zdieľajte prosím 🙂

OZNAM

Všetky tu uvedené údaje majú len informatívny charakter a nie sú garantované. Je potrebné si ich overiť!