KETURIST

Turistický portál Košického kraja

Nabíjacie stanice v Slovenskom raji čoskoro kompletnéV obciach v blízkosti Národného parku Slovenský raj sa v súčasnosti dokončujú nové odpočívadlá s nabíjacími stanicami na elektrobicykle.

Združenie obcí Mikroregión Slovenský raj – Sever získalo ešte minulý rok nenávratnú finančnú dotáciu 170 000 € pre projekt vybudovania cyklistických odpočívadiel a nabíjacích staníc v oblasti Slovenského raja vo výzve Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Celkový počet obcí a miest, kde takýmto spôsobom dôjde k zlepšeniu cyklistickej infraštruktúry, je desať.

Stanovištia sa budú nachádzať na územiach obcí Smižany, Arnutovce, Spišské Tomášovce, Letanovce, Hrabušice, Betlanovce, Dedinky, Stratená, Mlynky a v meste Spišská Nová Ves.

V siedmich z nich sa stavajú prístrešky aj s nabíjacou stanicou. V Arnutovciach, Stratenej a Spišskej Novej Vsi sa osadia len samostatne stojace nabíjačky.

Vytvorením komplexu odpočívadiel a nabíjacích staníc sa očakáva nielen zvýšenie atraktivity tejto destinácie, ale aj odľahčenie dopravnej situácie.

Mnoho návštevníkov regiónu (i domáci) sa totiž presúva medzi lokalitami autom, čím sa komplikuje premávka a mnohokrát kapacita jednotlivých parkovacích miest nepostačuje dopytu.

Návštevníkom bude na odpočívadlách k dispozícii odpočinková zóna s rohovou lavicou, odpadkovým košom, mapou regiónu a stojanmi na bicykle, vrátane nabíjacej stanice na elektrobicykle.

Nabíjanie elektrobicyklov je pre cyklistov bezplatné.

Nabíjačka obsahuje 5 rôznych nabíjacích konektorov, kompresor na hustenie pneumatík a základnú sadu náradia.

Súčasťou panela je aj dotykový displej so základnými turistickými informáciami, ktoré sa budú postupne dopĺňať.

Čoskoro budeme informovať o termíne slávnostného otvorenia projektu.

Projekt Terra Incognita zasťrešil Košický samosprávny kraj, Košice Región Turizmus.

Zdieľajte prosím 🙂

OZNAM

Všetky tu uvedené údaje majú len informatívny charakter a nie sú garantované. Je potrebné si ich overiť!