KETURIST

Turistický portál Košického kraja

CYKLOVÝLETY NA TOKAJI (+ TIPY NA CYKLOTRASY PRE VŠETKÝCH)Posledné roky zažíva cyklistika obrovský boom. Ide o príjemný šport pre všetky vekové aj výkonnostné kategórie, ktorý sa dá realizovať takmer v každom teréne. Niekomu vyhovujú skôr lesné cesty či horské prostredie, iní dávajú prednosť ľahším trasám naprieč krajinou.

Ak ste milovníkom spoznávania zaujímavých miest na bicykli, cyklovýlety vo vinohradníckej oblasti Tokaj budú pre vás skvelým spestrením!

Za dobrodružstvom medzi vinohrady

Vyraziť na cyklotúru je prakticky možné z ktorejkoľvek tokajskej obce.

Dôležité je napojiť sa na cyklochodník označený červenou značkou. Bez ohľadu na to, ktorú cyklotrasu zvolíte, všetky ponúkajú úchvatné scenérie. Nielenže lemujú vinohrady, ale na niektorých miestach nimi dokonca prechádzajú.

→ Vydať sa na cestu môžete priamo od nás, z vinárstva Chateau GRAND BARI z obce Veľká Bara. Pokračovať trasou do Viničiek a následne si vychutnať jazdu pozdĺž rieky Bodrog smerom na Boršu, kde vám odporúčame aj návštevu renesančného kaštieľa Františka II. Rákócziho.

← Ak sa však vyberiete opačným smerom, severne z Veľkej Bari smerom na Malú Tŕňu, čakajú na vás nádherné výhľady na okolité vinohrady – a to nielen “zdola”, ale aj z vtáčej perspektívy. Stačí zaparkovať bicykel a vybehnúť pár schodov na Vyhliadkovej veži Tokaj. Určite ju neprehliadnete, pretože vyzerá ako obrí dubový sud.

TIP: Detailne zakreslené turistické mapy a cyklomapy si viete zakúpiť u nás na recepcii za zvýhodnenú cenu.

Cyklotúra aj bez vlastného bicykla

Ak sa vám nechce cestovať na Tokaj vlakom (na trase z Košíc smerom na Čerhov), ani nosiť bicykle autom, najlepšie je požičať si ich. V Chateau GRAND BARI ponúkame na prenájom nielen klasické bicykle, ale takisto e-biky s dojazdom až 150 km.

Nenáročné trasy pre každého

Veľkou výhodou cyklotrás vo vinohradníckej oblasti Tokaj je ich nízka obtiažnosť. Rovinaté územie bez kopcov či veľkého prevýšenia je vhodné naozaj pre každého. Vďaka elektrobicyklom si cyklistické zážitky doprajete aj s menšou kondíciou, s deťmi alebo seniormi.

Objavovať prírodné kúzla Tokaja na bicykli je ideálny spôsob, ako tráviť tieto teplejšie jarné dni.

Odmeňte sa lahodným vínom

Máte za sebou cyklotúru? Pohodlne sa usaďte na terase a vychutnajte si v Chateau GRAND BARI pohár vínka ako zaslúženú odmenu. Alebo ak ste na výlete s priateľmi, rezervujte si degustáciu, ktorú pre vás pripravíme priamo v našej tokajskej pivnici.
Tešíme sa vás.

TIP: Naplánujte si výlet na Tokaj a vyberte si jeden z našich zvýhodnených balíkov

Zdroj informácií: www.grandbari.sk

Zdieľajte prosím 🙂

OZNAM

Všetky tu uvedené údaje majú len informatívny charakter a nie sú garantované. Je potrebné si ich overiť!